SOUTĚŽ O ŽENÁCH A PRO ŽENY OD OBCHDODNÍ PASÁŽE ROZKVĚT
Běh na podpatcích
Hlavní výhra : letní dovolená
CENY V HODNOTĚ 50.000,- KČ OD PARTNERŮ PASÁŽE ROZKVĚT

MINULÉ ROČNÍKY - V. ROČNÍK

Ve středu 23. května 2012 proběhl V. ročník tradičního Běhu na podpatcích organizovaný Obchodní pasáží Rozkvět. Začal v 15.00 hodin zábavným programem, který moderoval Petr Zakopal.

V prvních třech ročnících byl Běh na podpatcích čistě doménou žen. Poslední léta jsme dali prostor i pánům ve speciální kategorii běhu v  gumácích Gumaky Fun Race. Odvážní muži se utkali na 100 metrové trase ve speciálních závodních gumácích. Přestože obuv vypadá jako sedmimílové boty, pohyb příliš neusnadňuje. Publikum při soutěži oceňovalo smysl pánů pro recesi a jejich vynikající výkony. První místo vybojoval devatenáctiletý Zdeněk Michalec z Brna s časem 16 sekund a získal šeky na nákup v Obchodní pasáži Rozkvět v hodnotě 2000 Kč.

Letošní ročník byl zkouškou spontánnosti Brňanů. Na soutěžní prostor bylo v 16 hodin přivezeno zednické kolečko. Moderátor vyhlásil možnost účasti v soutěži přihlížejícím za drobné ceny. Publikum nezklamalo a soutěžní páry se hlásily, dokonce se páry kvůli účasti v soutěži dávaly dohromady přímo na místě. Vůle soutěžit byla veliká a bojovný duch s podtónem recese ovládl centrum Brna.

Vyvrcholením programu byl Běh na podpatcích. Do závodu se registrovalo 34 soutěžících starších 18 let, které splňovaly podmínky účasti. Dámy soutěžily v rozličné obuvi, která splňovala parametry soutěžní obuvi – od sandálek po kozačky. Výška podpatku nesměla být menší než šest centimetrů. Našich 34 běžkyň závodilo dohromady na úctyhodných 271,3 centrech! Nešlo však o promenádu, ale o boj o vítěznou dovolenou v hodnotě 30 000 od CK BLUE STYLE dle vlastního výběru a šeky v hodnotě 8000 v Obchodní pasáži Rozkvět. Vítězkou V. ročníku Běhu na podpatcích se stala osmnáctiletá Aneta Florianová. Anetě přinesly štěstí podpatky vysoké 60mm a stanovenou trasu uběhla za pouhých 17:37 sekund.

Na druhém místě doběhla závodnice s pořadovým číslem 16 a podpatkem vysokým 6,6 cm, jednatřicetiletá pracovnice živnostenského úřadu z Velkého Meziříčí Iva Jelínková.

Jako třetí s číslem 7, se umístila osmnáctiletá studentka katolického gymnázia Tereza Vrbová z Třebíče, která běžela úplně poprvé. Její podpatky byly vysoké 64 mm. Tereza Vrbová si při úvodním rozhovoru s moderátorem nedávala velké šance a ještě na stupni vítězů nevěřícně kroutila hlavou.

Drobné ceny si odnesly i odvážné soutěžící s nejvyššími registrovanými podpatky, letos byly rekordní jedenácti centimetrové.

Všem účastníkům Gumáky Fun Race, Kotouč Ralley, odvážným běžkyním v podpatcích gratulujeme a a děkujeme za účast a báječnou atmosféru při soutěži. Poděkování patří i skvělému publiku!